هواپیمایی ایران ایرتور


هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی تجربه و پیشینه ی هواپیمایی ایران ایر را به عنوان اولین ایرلاین خاورمیانه دارا می باشد. در ادامه با آهوان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این شرکت هواپیمایی در اختیار شما قرار دهیم.

تاریخچه:

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1351 با هدف بهبود کیفیت ناوگان هوایی کشور و توسعه سفرهای گردشگری، زیارتی و سیاحتی به مرکزیت مشهد به عنوان قطب پروازی و تحت پوشش هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر تأسیس گردید.

فعالیت پروازی ایران ایرتور از سال 1371 آغاز گردیده است. در سال 1389 هواپیمایی ایران ایرتور طبق سیاست های عمده ی اصل 44 قانون اساسی به یکی از شرکت های وابسته به وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران واگذار گردید و پس از آن در دی ماه سال 1394 طی مزایده ای به بخش خصوصی واگذار گردید.

این شرکت همچنین در سال 1395 موفق به تأسیس کترینگ اختصاصی خود گردید.

 

نــــاوگان:

دارای پنج فروند هواپیمای مک دانل داگلاس 83-82 (MD-82-83) می باشد که توانایی جابه ­جایی 158 الی 163 مسافر را در یک پرواز دارا می باشند.

 

 

کلاس های پروازی:

کلاس اکونومی داخلی با ظرفیت بار 20 کیلوگرم برای کودک و بزرگسال می باشد.

کلاس اکونومی خارجی با ظرفیت بار30 کیلو گرم برای کودک و بزرگسال می باشد.

بار مجاز برای نوزاد در هر دو کلاس 10 کیلوگرم به علاوه یک عدد کالسکه ی تاشو می باشد.

بار مجاز جهت معلولین و جانبازان عزیز کشور 20 کیلوگرم می باشد.

البته مسافرین می توانند یک عدد ساک با وزن تقریبی 5 کیلوگرم و ابعادی کمتر از 115 سانتی متر به همراه خود داشته باشند و در مکان های تعبیه شده بالای سر یا زیر صندلی خود قرار دهند.

نشانی:

تهران، استاد مطهري، چهار راه مفتح، پلاك 111

تلفن تماس:

021-88733400

برای خرید بلیط هواپیما این ایرلاین شما به سادگی می توانید به سایت آهوان به آدرس www.Ahuan.ir مراجعه کنید یا با شماره 41889-021 تماس حاصل فرمایید و در سریعترین زمان ممکن اقدام به خرید یا مشاهده ی پروازهای متعلق به این شرکت هواپیمایی نمایید.